Feeria barw –› Twoje zestawy kolorystyczne

Jeżeli znasz już swój typ urody oraz podstawowe zasady rządzące światem kompozycji barwnej nie powinnaś się już skazywać na codzienne przekopywanie pstrokatej masy ubrań wiszących w Twojej szafie. Zaprojektuj swój własny zestaw kolorystyczny. Kompletuj garderobę według jakiegoś planu, który umożliwi Ci świetny wygląd na co dzień, uporządkuje i usystematyzuje rzeczy zgromadzone w szafie i sprawi, że wchodząc do sklepu będziesz z góry doskonale wiedziała, co chcesz kupić.

Oto kilka moich rad, które koniecznie powinnaś wziąść pod uwagę projektując swoje zestawy kolorystyczne: Zajrzyj do swojej szafy i sprawdź czy widzisz w niej jakieś związki między występującymi w niej barwami. Zwróć uwagę na rodziny kolorów, jakie tworzą Twoją garderobę. Czy jesteś ostrożna i komponujesz ją z ubrań o identycznych odcieniach. A może Twoja garderoba jest jedną wielką, bezładną pstrokacizną, w której każdy kolor skupia na sobie uwagę i nie daje się połączyć z żadnym innym...

Pamiętaj, że kolory zimne o zmierzchu jaśnieją, a ciepłe ciemnieją. Pamiętaj o tym planując garderobę i makijaż na wieczór.

Czy wiesz, że kolory ciepłe przybliżają, zaokrąglają, wysuwają na pierwszy plan, kolory zimne optycznie pomniejszają, oddalają.

Jeśli chcesz optycznie wyszczuplić pewne części swojego ciała zrób to odcieniami chłodnymi. Lecz pamiętaj, że wieczorem działanie tych barw jest zupełnie odwrotne - zimne przybliżają, a ciepłe oddalają. Buty zawsze powinny być w kolorze o ton ciemniejszym od reszty ubioru. Ma to swoje wytłumaczenie w stylizacji ubioru. Barwy lekkie (wszelkie rozbielone odcienie, błękity, szarości, róże, biele) nie powinny być umieszczone poniżej ciężkich (wszelkie ciemne odcienie i kolory ziemi, brązy, czernie, fiolety, purpury), ponieważ takie zestawienie daje wrażenie dysharmonii i ciężkości sylwetki.

Warto nauczyć się strategii wykorzystywania palety barw w kontaktach z ludźmi!

Kiedy ogarniają Cię wątpliwości, jak powinnaś się ubrać np. do pracy, przypomnij sobie jaki strój uznaje się za umiarkowany i klasyczny.

W palecie barw każdego typu urody znajdują się barwy neutralne, takie jak granat, oliwka, szary, ciemny beż.

W sytuacjach, gdy szczególnie zależy, Ci na wyrażeniu swojej przewagi nad innymi operuj kolorem niebieskim, czerwienią lub fioletem. Te trzy barwy stały się niemal klasyką i często są określane jako kolory neutralne, wzbudzające respekt.

Barwy o średnim natężeniu, ocieplone szarości, brązy i beże mają tę właściwość, że przyjaźnie nastawiają ludzi do osób noszących takie kolory. Uważa się je za najmniej groźne i to właśnie one mają największe szanse skłonienia innych do otwarcia się i mówienia wprost całej prawdy. Jeśli więc zależy Ci na tym, by inni dzielili się z Tobą swoimi pomysłami i kłopotami, nie wkładaj ubrań o ostrych i ciemnych kolorach, zrezygnuj z kontrastów.

Najlepsza opcja to taki kostium, którego nikt nie zapamięta, ale za to zapamięta jaka jesteś sympatyczna i życzliwa.

 

Warto zajrzeć:

Feeria barw:

Czy wiesz, że...
jeśli przeanalizujesz dokładnie zawartość swojej szafy, uzyskasz dwa razy lepszy efekt niż wtedy, gdy spędzisz cały dzień na zakupach.

 

Valid CSS!Valid XHTML 1.0!--- Małgorzata Ziewiecka ---