Miesiąc miodowy –› Dominikana

Białe, bajeczne plaże, egzotyczna roślinność, palmy dające upragniony cień i rytm merengue towarzyszyły Bożence i Arturowi w czasie dwutygodniowego urlopu na Dominikanie.

Całkowicie oderwani od zgiełku warszawskich ulic, obowiązków w pracy, cieszyli się spokojem, bajeczną atmosferą i urokiem miejsca w jakim się znaleźli...

Dominikana jest wyspiarskim państwem w Ameryce Środkowej w Wielkich Antylach we wschodniej części wyspy Haiti na Morzu Karaibskim. Językiem urzędowym jest tu hiszpański, a walutą narodową dominikańskie pesso dzielące się na 100 centavos. Społeczeństwo tworzą głównie Mulaci. Resztę stanowią biali i Murzyni, którzy nie dziwią się, że ich ojczyzna cieszy się tak wielkim powodzeniem wśród turystów...

Bożenka i Artur spędzili wczasy na wybrzeżu Punta Cana na przepięknych plażach Bavaro w hotelu Ocean Bavaro Beach & Spa.

Zanim tam dotarli spędzili 10 godzin w podróży. Lot obejmował przesiadkę w Amsterdamie, gdzie po godzinie oczekiwania wsiedli do samolotu lecącego prosto na Dominikanę. Lot nad Atlantykiem trwał ponad 8 godzin, aż wreszcie wylądowali na lotnisku w Punta Cana.

Tu przywitała ich "fala ciepła" (Dominikana słynie z ciepłego klimatu i dużej wilgotności, ale po kilku dniach można się przyzwyczaić), widok o którym wielu z nas marzy, potem nieszczęsny wirusik, który dopada Europejczyków... i nastały upragnione chwile burżujskiego leniuchowania wśród zielonych palm, szumu Morza Karaibskiego, rytmu merengue i promieni słońca, które rzadko, dosłownie na chwilę ustępowało niosącym upragniony deszcz chmurom.

Jednak to słońce króluje na Dominikanie, a dwa tygodnie wystarczą, by dorównać karnacji chadzających tu Mulatów. Hiszpańskiego nie musieli się uczyć, by w większym gronie spędzać ciepłe wieczory (choć czasem się przydawał). Szlifowali natomiast Polski u boku rodaków, którzy też tam wypoczywali (pozdrowienia dla wesołej rodzinki z mojego rodzinnego miasta).

Hotel w którym się zatrzymali okazał się dużym kompleksem składającym się z 10 budynków, z wieloma pokojami, 2 basenami, ośrodkiem Spa, ośrodkiem sportowym, 4 restauracjami, gdzie serwowana była kuchnia meksykańska, hiszpańska, włoska i restaurację ogólną. Hotel miał bezpośredni dostęp do morza i pięknej plaży na wybrzeżu Bavaro. Pakiet all inclusive zapewniał im możliwość korzystania z wszystkich dogodności hotelu, np. nieograniczone korzystanie z baru, restauracji, atrakcji sportowych tj. katamaran, kajaki, strzelanie z łuku itp. Zespół animatorów dbał o dobrą zabawę turystów, organizując naukę tańca merengue, salsy czy bachaty.

W hotelu rezydenci różnych biur podróży oferowali ciekawe wycieczki krajoznawcze. Prawdziwe życie mieszkańców Dominikany Artur z Bożenką poznali, gdy wybrali się na wycieczkę w głąb wyspy. Dominikana liczy sobie obecnie prawie 8 mln mieszkańców.

Byli w stolicy Dominikany - Santo Domingo, gdzie mieści się odrestaurowana Starówka i grób Krzysztofa Kolumba oraz Alkazar - siedziba rządu hiszpańskich gubernatorów.

Nurkowali w pobliżu wyspy Catalina. Wybrali się łodzią na dziewiczą wyspę Saona - by po obiedzie wrócić i znów leniuchować, leniuchować i jeszcze raz leniuchować... i tak do końca urlopu, bo "nic nie może przecież wiecznie trwać" i kiedyś trzeba wrócić.

Dominikana jest idealnym miejscem na spędzenie miodowego miesiąca. Bujna, tropikalna roślinność, egzotyczne owoce, czysta turkusowa woda, ciepły biały piasek czekają na tych, którzy mogą sobie na to pozwolić! Nie jest to wyjazd za grosze... ale wyjazd wart swojej ceny!

 

Warto zajrzeć:

Miesiąc miodowy:

Czy wiesz, że...
przy realizacji filmu "Piraci z Karaibów" początkowo myślano o tym, by większość zdjęć plenerowych zrealizować poza Karaibami, ze względu na brak słabo zaludnionych wysp w tym rejonie. Ekipie zależało na autentyźmie, więc zrezygnowano z pomysłu kręcenia w Tajlandii czy Australii. Wyeliminowano aż 20 karaibskich wysp ze względu na wzmożony ruch turystyczny. Kwatera główna ekipy powstała na wyspie St. Vincent, a zdjęcia kręcono głównie na innych wyspach okolicznego archipelagu.

 

Valid CSS!Valid XHTML 1.0!--- Małgorzata Ziewiecka ---