Pielęgnacja twarzy –› Cera sucha

Właściwości
Szarawa, "papierowa", nie ma na niej rozszerzonych porów, lecz skłonna jest do uczuleń, zaczerwienień, plam w okolicy policzków. Bardzo często pojawiają się rozszerzone naczynka krwionośne. Po umyciu twarzy towarzyszy jej uczucie ściągnięcia i suchości - spowodowane cienkim płaszczem lipidowym. Jest dość cienka i wrażliwa, więc szybciej traci swoją elastyczność, łuszczy się.

Skóra tego typu charakteryzuje się nieprawidłowym wydzielaniem sebum (substancja wydzielana przez gruczoły łojowe). Najszybciej się starzeje. Przy takiej cerze powinno się zwrócić szczególną uwagę na nawilżanie okolic oczu i ust, bo tu najczęściej tworzą się zmarszczki.

Oczyszczanie
Mleczko nawilżające lub delikatny żel do demakijażu.

Tonizowanie
Toniki do cery suchej.

Nawilżanie
Kremy odżywcze i ochronne; dwa kremy: osobno na dzień - lżejszy, mocno nawilżający z filtrem UV i na noc - tłusty, lub półtłusty, regenerujący + krem pod oczy.

Peeling
Drobnoziarnisty i enzymatyczny (bo skóra ma właściwości do pękających naczynek).

Kamuflaż
dla suchej skóry najlepszy jest gęsty podkład, bo tak jak krem nawilża, natłuszcza i chroni skórę; zawiera wartościowe dla skóry lipidy, witaminy i kompleksy regenerując; czasem możesz go używać bez kremu i niekoniecznie pudrując; pamiętaj, że połysk jest dziś modny; jeśli kremowa konsystencja podkładu wydaje ci się zbyt gęsta, rozgrzej go w zagłębieniu dłoni, zanim nałożysz na twarz.

 

Warto zajrzeć:

Pielęgnacja twarzy:

Czy wiesz, że...
w pielęgnacji odwrotnie niż w życiu wierność nie popłaca. Trzeba zmieniać preparaty pielęgnacyjne, bo zmieniają się potrzeby naszej skóry.

 

Valid CSS!Valid XHTML 1.0!--- Małgorzata Ziewiecka ---