Pielęgnacja twarzy –› Cera tłusta

Właściwości
Skóra jest gruba, mniej ukrwiona, świeci się. Ma szarawo-złoty kolor. Widać na niej rozszerzone pory. W wieku dojrzewania przybiera często postać cery trądzikowej. Jest wynikiem nadmiernego wydzielania sebum. Bardzo często pojawiają się więc zaskórniki i krosty. Cera tego typu wymaga dokładnej pielęgnacji. Potrzebuje peelingów i najlepiej toleruje kosmetyki w postaci żelu.

Oczyszczanie
Żelami antybakteryjnymi do cery tłustej, regulującymi wydzielanie sebum.

Tonizowanie
Toniki antybakteryjne.

Nawilżanie
Środki antybakteryjne lub kremy matujące, ściągające pory skóry.

Kamuflaż
Lekki fluid typu oil free, nie zawiera tłuszczów tylko silikony. Łatwo się rozprowadza i matowi skórę. Kobiety, które mają tłustą cerę i walczą z jej nadmiernym błyskiem, powinny wiedzieć, że niektóre podkłady silikonowe zawierają składniki redukujące wytwarzanie tłuszczu. Dlatego też sprawiają, że skóra jest matowa przez kilka godzin.

Puder powinien stać się dla Ciebie nieodzownym elementem torebkowego ekwipunku... Już przy porannym makijażu przypudruj twarz. Kiedy w ciągu dnia zaczniesz się błyszczeć, znów sięgnij po puder. Zanim to jednak zrobisz usuń ze skóry nadmiar łoju chusteczką higieniczną.

Warto wiedzieć, że podkład oil free trzeba przed użyciem dokładnie wymieszać, gdyż zawarte w nim silikony osiadają na dnie. Fluidy tego typu nakładaj szybko, bo silikony lubią się utleniać, a wolno rozprowadzony podkład pozostawia plamy, których później nie rozsmarujesz.

 

Warto zajrzeć:

Pielęgnacja twarzy:

Czy wiesz, że...
w pielęgnacji odwrotnie niż w życiu wierność nie popłaca. Trzeba zmieniać preparaty pielęgnacyjne, bo zmieniają się potrzeby naszej skóry.

 

Valid CSS!Valid XHTML 1.0!--- Małgorzata Ziewiecka ---