Pielęgnacja twarzy –› Cera mieszana

Właściwości
Cera mieszana jest połączeniem dwóch rodzajów skóry: suchej i tłustej. Charakteryzuje się tzw. strefą "T" - pas środkowy twarzy, czyli czoło, nos i broda mają cechy skóry tłustej, świecą się. Występują tu rozszerzone pory. Pojawiają się też krosty i zaskórniki.

Boczne partie twarzy mają cechy skóry suchej - są gładkie, suche, mają tendencję do łuszczenia się. Pielęgnacja tego rodzaju cery nie jest już tak trudna jak kiedyś i dzięki nowoczesnym kosmetyką nie wymaga już postępowania tak jak z dwoma rodzajami cery.

Oczyszczanie
Demakijaż z wodą, łagodne żele lub emulsje typu "mydło bez mydła" (najlepiej z ziołami: pokrzywa, goździk, hamamelis), żele oczyszczające, normalizujące.

Tonizowanie
Dwufazowe toniki matujące (najlepiej z morskimi minerałami, rumiankiem).

Nawilżanie
Lekkie kremy o konsystencji pianki (najlepiej z algami morskimi, ekstraktami z miodu, witaminami A, E, B i soją - nawilżają i chronią, krzemionką, minerałami, cynkiem, skrobią - pochłaniają sebum).

Kamuflaż
Lekki fluid.

 

Warto zajrzeć:

Pielęgnacja twarzy:

Czy wiesz, że...
w pielęgnacji odwrotnie niż w życiu wierność nie popłaca. Trzeba zmieniać preparaty pielęgnacyjne, bo zmieniają się potrzeby naszej skóry.

 

Valid CSS!Valid XHTML 1.0!--- Małgorzata Ziewiecka ---