Pielęgnacja twarzy –› Cera naczynkowa

Właściwości
Może być jednym z trzech rodzajów skóry (sucha, tłusta, mieszana). Najczęściej jest to skóra delikatna, cienka, wrażliwa. Charakteryzuje się kruchością i nadwrażliwością naczyń krwionośnych, co prowadzi do powstania trądziku różowatego. Czasem kruche naczynia włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi i w efekcie zaczynają pękać, pozostawiając na twarzy trwałe ślady, potocznie zwane pajączkami.

Poza pielęgnacją dostosowaną do odpowiedniego typu skóry zwracamy uwagę na kosmetyki dla cery nadzwyczaj wrażliwej, naczynkowej, zawierające dużą ilość witaminy C - dla uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Kamuflaż
Rozszerzone naczynka krwionośne, a także zaczerwienienia twarzy możemy zamaskować mocno kryjącym podkładem, ale gdy posłużymy się korektorem, efekt będzie znacznie lepszy. Korektor do maskowania rozszerzonych naczynek krwionośnych ma zielony kolor, który najlepiej tłumi czerwoną barwę. Można je kupić w postaci emulsji, pudru i sztyftu:

  • emulsja przyda się gdy zaczerwienione są znaczne partie twarzy; wklepujemy ją lekko w twarz; odczekujemy chwilę i rozprowadzamy podkład; emulsję można też nakładać punktowo, by zatuszować pojedyncze naczynka;
  • sztyfty i kredki przydają się gdy na twarzy pojawiają się nieliczne rozszerzone naczynka (czerwone pajączki); nakładamy je punktowo;
  • puder - tłumi zaczerwienienia twarzy, słabiej zaś ukrywa czerwone pojedyncze pajączki; po rozprowadzeniu podkładu nanosimy puder na zaczerwienione partie skóry.
 

Warto zajrzeć:

Pielęgnacja twarzy:

Czy wiesz, że...
w pielęgnacji odwrotnie niż w życiu wierność nie popłaca. Trzeba zmieniać preparaty pielęgnacyjne, bo zmieniają się potrzeby naszej skóry.

 

Valid CSS!Valid XHTML 1.0!--- Małgorzata Ziewiecka ---