Stylizacja –› Twoja sylwetka

Spróbuj narysować kontury swojego ciała - śmieszna zabawa, a przy okazji ciekawe doświadczenie.

To jest mój rysunek.

Tak się widzę, gdy stanę przed lustrem w nienajlepszym humorze. Na pierwszy rzut oka nie wyglądam zbyt efektownie, prawda? Ale z wiarygodnych źródeł wiem, że wcale nie jest aż tak tragicznie.

Ciekawy i sprawdzony jest fakt, że hasło figura, wypowiadane zwłaszcza w obecności kobiet natychmiast kojarzone jest z wszelkimi możliwymi mankamentami sylwetki. Ilość tych mankamentów uzależniona jest od "stopnia zakompleksienia"... z mojego własnego doświadczenia również od mężczyzny, który na szczęście ten stopień potrafi zredukować do zera.

Porównaj swój rysunek z typami sylwetki, które są następujące:

  • prosta - przypominająca prostokąt, bez wcięcia w talii, płaskie pośladki i wąskie biodra;
  • zaokrąglona - zaznaczona talia, okrągłe pośladki i biodra;
  • mieszanka linii łamanych i krzywych - proste ramiona, zaznaczona talia i szerokie biodra;
  • pełna i okrągła - krótka talia i długie nogi, często szersza w pasie niż w biodrach.

Jeśli masz prostą sylwetkę - fasony Twoich ubrań powinny być proste i luźne z zaznaczoną talią, tylko wtedy gdy i u Ciebie talia jest zaznaczona.

Jeśli masz zaokrągloną sylwetkę - polecam fasony z podkreśloną talią, zaokrąglone, płynne, miękkie kształty bez wyraźnej konstrukcji. Ramiona reglanowe lub miękko się układające - nigdy prostokątne. Swobodne, falujące spódnice.

Jeśli masz sylwetkę prostą, miękką - kieruj się wskazówkami dla typu prostego. Zwróć jednak uwagę na swobodę i miękkość wokół pasa i bioder.

Jeśli masz sylwetkę pełną, okrągłą - korzystne są dla Ciebie proste fasony, które układają się od ramion do ud w prostą linię, tak by szeroki pas przyciągał wzrok. Powinnaś korzystać ze wskazówek dla sylwetki prostej.

 

Warto zajrzeć:

Stylizacja:

Czy wiesz, że...
Twój głos i sposób mówienia mają wpływ na to, jak Cię odbierają inni, mniej więcej w 38%. W dalszych 55% zauważa się wygląd i zachowanie, a tylko w 7% znaczenie ma to, co się mówi.

 

Valid CSS!Valid XHTML 1.0!--- Małgorzata Ziewiecka ---