Pielęgnacja twarzy –› Cera wrażliwa

Właściwości
Może być jednym z trzech rodzajów skóry (sucha, tłusta, mieszana). Jest bardzo podatna na uczulenia i podrażnienia. Spotyka się skórę wrażliwą nabytą lub uwarunkowaną genetycznie. Występuje ona częściej u osób, których reakcje skórne zależą od cyklu miesiączkowego i stanu emocjonalnego.

Coraz więcej kobiet, zwłaszcza z wielkich miast, ma syndrom wrażliwca... W Europie to w sumie aż 2/3 kobiet w wieku od 20-50 lat.

Skóra wrażliwa objawia się uczuciem swędzenia i pieczenia. Jest napięta, zaczerwieniona i sucha. Czasem pobolewa. Nie lubi wiatru, mrozu, wody, zmian temperatury. Na stres, wysiłek odpowiada czerwonymi wypiekami. Podobne dolegliwości wywołują pikantne potrawy, gorące jedzenie, mocna kawa i herbata, czekolada, dym z papierosów. Skóra źle toleruje kosmetyki.

Oczyszczanie
Kosmetyki mające tylko kilka łagodnych składników.

Tonizowanie
Kosmetyki mające tylko kilka łagodnych składników.

Nawilżanie
Im prostsza receptura kremu, tym mniejsze ryzyko podrażnienia.

Przy bardzo silnych podrażnieniach skóry lepiej nie dobierać kosmetyków na własną rękę, tylko zasięgnąć rady dermatologa, lub doświadczonej kosmetyczki. Poza pielęgnacją dostosowaną do odpowiedniego typu skóry zwracamy uwagę na kosmetyki dla alergików.

 

Warto zajrzeć:

Pielęgnacja twarzy:

Czy wiesz, że...
w pielęgnacji odwrotnie niż w życiu wierność nie popłaca. Trzeba zmieniać preparaty pielęgnacyjne, bo zmieniają się potrzeby naszej skóry.

 

Valid CSS!Valid XHTML 1.0!--- Małgorzata Ziewiecka ---